הבית
מי אני?
מהעיתונות
שיטת גרינברג
קישורים
צור קשר
קונסטלציה משפחתית
תהליך אישי
מספרים עליי
הרצאות
סדנאות
מאמרים
הקליניקה

    מאמרים   התנדבות גרסה להדפסה
 
נושא: אני רק סדנא
תקציר : אני רק רציתי להעביר סדנא בהתנדבות. כבר בשלב מוקדם זה יהנהנו חברי בידענות...
תאריך : 28/05/2008   לחץ להגדלה
מאת: ניר אסתרמן

המאמר הזה נכתב במקור כחלק מעידוד מתנדבים לפרויקט "בכיוון הרוח". "בכיוון הרוח" היה ערב גיוס תרומות והעלאת המודעות לתחום בריאות הנפש בכלל ולמחלקת הנוער של בית חולים שלוותה בפרט.
השתתפתי בארגון והובלת המיזם ביחד עם ד"ר ליטל שטיינגרט שיזמה והובילה את אותו וביחד עם קבוצת אנשים מוכשרים ומיוחדים. המיזם נולד וגדל באמצעות רשת חברתית מיוחדת שנקראת בשותף
שאני מזמין אתכם לקרוא עוד עליה בכתובת הזו www.beshutaf.co.il.
אפשר לקרוא עוד על הפרויקט המיוחד הזה ועל התכנים שהועברו בו ב www.vibit.co.il/wind

אני רק רציתי להעביר סדנא בהתנדבות.
כבר בשלב מוקדם זה יהנהנו חברי בידענות ויוסיפו "אהא, נכון, רק סדנא" אבל באמת, חברה לשעבר סיפרה לי שמתארגן משהו כזה שיכול להתאים לי להעביר בו משהו (תודה טלי) ועוד לא הפקתי שום אירוע התנדבותי באותה השנה וסוף 2007 כבר התקרב אז באתי למפגש.

שם האירוע הוא "בכיוון הרוח" (אי אז קראו לו טעימות של שלוותה אבל זה כבר סיפור אחר). הוא מיועד להתרים כסף לסדנאות חוויתיות מיוחדות למאושפזים במחלקת הנוער של בי"ח שלוותה. הרעיון היה לעשות ערב של סדנאות חוויתיות והרצאות מרתקות שיועברו בהתנדבות ובתשלום סימלי יחסית שיוקדם לילדים אנשים יוכלו להשתתף. הפרויקט גדל התעבה וכבר עומד בפני הבשלה. או טו טו הוא יוצא לאוויר העולם. בינתיים, אני כבר יכול לספר מה הוא עשה לי.
 
 

כל זה היה לפני כמה חודשים, תחילת נובמבר 2007 למעשה ואם נתחיל לעבור על כל מה שקרה מאז, יכאבו לי האצבעות ולכם, קוראים יקרים, העיניים.
לפיכך אקפוץ היישר לסיכום (כמו שהרואה חשבון שלי אומר, לשורה התחתונה(-:
מלהעביר סדנא וללכת, התנדבתי להוביל את תחום הסדנאות באירוע. זה היה כרוך בצמצום קל של שעות השינה שלי אבל גם בשלושה מפגשי סימולציות חוויתיים, מרתקים, משעשעים וחלקם חדשים גם לי. מפגשים שהיה כיף ומשתלם לעבור רק אותם, עוד לפני כל שאר האירוע.

אני הולך להעביר את סדנת פשוט לגעת שלי בפני הרבה אנשים.
יש לי המון חברים חדשים, ואני מתכוון להמון. מעבר לזה שמספר החברים שלי בבשותף קפץ מ20 ל60, גם כמה אנשים קבועים יותר נוספו לפלאפון שלי ופתאום אפילו כשאין מפגש של "בכיוון הרוח" אני מבלה חלק ניכר מזמני הפנוי כשבקושי רב אני הודף הצעות מפתות למסיבות, מפגשים, אירועים ועוד.

זה כיף. כיף לדעת שאני עושה משהו חשוב בסדר גודל שכזה. כיף לתרום ולתת בלי להרוויח מזה כלום (גם כיף שאני יכול להרשות לעצמי  )
כיף שפגשתי אנשים מקסימים, מסורים, איכותיים בטירוף (ושחושבים כנראה דברים דומים עלי...ואני לא רוצה לדעת אם לא, אשליה עצמית מהווה תחליף חשוב לביטחון עצמי (-:)

ולסיכום הסיכום – הרווח, לא כולו אבל בהחלט שלי.

המטרה של המכתב הקצר הזה היא להזכיר לכולנו שלהתנדב זה לא רק להשקיע זמן ולא רק לקדם מטרה חשובה, זו חוויה מעשירה וממלאת וכיפית.

בברכת פעילות חברתית ענפה לכולנו


ניר

     
.
.

.
.

צור קשר

שם:   
טלפון:
מייל:   
כמה זה אחד ועוד ארבע:
         

עמוד הבית המלץ לחבר צור קשר
הקמה: בניית אתרים - ויביט    Fly Design עיצוב גרפי | קיסריה | בנימינה | חדרה | חיפה | רחובות | זכרון יעקב | פרדס חנה - כרכור